Academy Awards 1945

1945 was hét jaar van “Going My Way”.  De film had net als “Wilson” (5 keer gewonnen) niet alleen het meeste nominaties achter zijn naam staan (10), de film viel ook maar liefst 7 keer in de prijzen en kreeg de Academy Award voor Beste Film, een categorie die dat jaar nog ‘Best Motion Picture’ meekreeg als officiële benaming.

Since You Went Away” werd negen keer genomineerd maar won maar één beeldje. 

Met zeven nominaties volgden nog “Double Indemnity” en “Gaslight” maar vooral de eerste liet het volledig afweten tijdens de ceremonie en kreeg geen enkele Oscar, “Gaslight” verzilverde er twee.

De show werd dat jaar gepresenteerd door Bob Hope en John Cromwell.

Zoals steeds werden er ook nu wat extra prijzen uitgereikt.  Zo kreeg Margaret O’Brien een ‘Speciale Prijs’ als ‘outstanding child actress of 1944’ terwijl Bob Hope er ook één kreeg maar dan voor zijn veelvuldige bijdragen aan de ‘Academy’.

Een andere prijs die op Oscar Night wordt uitgereikt is de ‘Irving G. Thalberg Memorial Award’ en die werd dat jaar uitgereikt aan Darryl F. Zanuck.

15-03-1945
Grauman's Chinese Theatre
Film Categorie Gewonnen/Genomineerd
A Guy Named Joe Beste Scenario (origineel filmverhaal) ✖ Chandler Sprague
A Guy Named Joe Beste Scenario (origineel filmverhaal) ✖ David Boehm
Address Unknown Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Joseph Kish
Address Unknown Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Lionel Banks
Address Unknown Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Walter Holscher
Address Unknown Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Morris Stoloff
Address Unknown Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Ernst Toch
And to Think I Saw It on Mulberry Street Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
George Pal
Arturo Toscanini Beste Documentaire Kortfilm ✖ United States Office of War Information Overseas Motion Picture Bureau
Blue Grass Gentlemen Kortfilm (1 haspel) Edmund Reek
Bombalera Kortfilm (2 haspels) ✖ Louis Harris
Brazil (1944) Beste Geluidsopname Daniel J. Bloomberg
Brazil (1944) Beste Nummer
Rio De Janeiro (Ned Washington)
✖ Ary Barroso
Brazil (1944) Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Walter Scharf
Casanova Brown Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Perry Ferguson
Casanova Brown Beste Art Direction
(Black-and-White)
Julia Heron
Casanova Brown Beste Geluidsopname Thomas T. Moulton
Casanova Brown Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Arthur Lange
Christmas Holiday Filmmuziek (drama of komedie) Hans J. Salter
Cover Girl Beste Art Direction
(Color)
✖ Fay Babcock
Cover Girl Beste Art Direction
(Color)
✖ Lionel Banks
Cover Girl Beste Art Direction
(Color)
✖ Cary Odell
Cover Girl Beste Camerawerk
(Color)
✖ Rudolph Maté
Cover Girl Beste Camerawerk
(Color)
✖ Allen (M.) Davey
Cover Girl Beste Geluidsopname John Livadary
Cover Girl Beste Nummer
Long Ago And Far Away (Ira Gershwin)
Jerome Kern
Cover Girl Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✔ Morris Stoloff
Cover Girl Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✔ Carmen Dragon
Days of Glory Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Vernon L. Walker
Days of Glory Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
James G. Stewart
Days of Glory Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Roy Granville
Dog, Cat and Canary Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
✖ Screen Gems
Double Indemnity Beste scenario Billy Wilder
Double Indemnity Beste scenario Raymond Chandler
Double Indemnity Beste regie Billy Wilder
Double Indemnity Beste film
Best Motion Picture
✖ Paramount
Double Indemnity Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Barbara Stanwyck
Double Indemnity Beste Camerawerk
(Black-and-White)
John F. Seitz
Double Indemnity Beste Geluidsopname Loren L. Ryder
Double Indemnity Filmmuziek (drama of komedie) Miklos Rozsa
Dragon Seed Beste Camerawerk
(Black-and-White)
✖ Sidney Wagner
Dragon Seed Beste Actrice in een Bijrol Aline MacMahon
Fish Fry Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walter Lantz
Follow the Boys Beste Nummer
I'll Walk Alone (Sammy Cahn)
Jule Styne
Gaslight Beste scenario ✖ John Van Druten
Gaslight Beste scenario ✖ Walter Reisch
Gaslight Beste scenario ✖ John L. Balderston
Gaslight Beste film
Best Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
Gaslight Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Ingrid Bergman
Gaslight Beste Art Direction
(Black-and-White)
✔ Edwin B. Willis
Gaslight Beste Art Direction
(Black-and-White)
Paul Huldschinsky
Gaslight Beste Art Direction
(Black-and-White)
Cedric Gibbons
Gaslight Beste Art Direction
(Black-and-White)
✔ William Ferrari
Gaslight Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Joseph Ruttenberg
Gaslight Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Charles Boyer
Gaslight Beste Actrice in een Bijrol Angela Lansbury
Going My Way Beste scenario Frank Butler
Going My Way Beste scenario Frank Cavett
Going My Way Beste regie Leo McCarey
Going My Way Beste film
Best Motion Picture
✔ Paramount
Going My Way Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Lionel Lindon
Going My Way Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Barry Fitzgerald
Going My Way Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Bing Crosby
Going My Way Beste Beeldmontage ✖ Leroy Stone
Going My Way Beste Nummer
Swinging On A Star (Johnny Burke)
James Van Heusen
Going My Way Beste Acteur in een Bijrol Barry Fitzgerald
Going My Way Beste Scenario (origineel filmverhaal) Leo McCarey
Hail the Conquering Hero Beste Origineel Scenario Preston Sturges
Higher and Higher Beste Nummer
I Couldn't Sleep A Wink Last Night (Harold Adamson)
✖ Jimmy McHugh
Higher and Higher Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
C. Bakaleinikoff
His Butler’s Sister Beste Geluidsopname Bernard B. Brown
Hollywood Canteen Beste Geluidsopname Nathan Levinson
Hollywood Canteen Beste Nummer
Sweet Dreams Sweetheart (Ted Koehler)
✖ M.K. Jerome
Hollywood Canteen Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ray Heindorf
Home in Indiana Beste Camerawerk
(Color)
✖ Edward Cronjager
How to Play Football Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
I Won’t Play Kortfilm (2 haspels) Gordon Hollingshead
Irish Eyes Are Smiling Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Alfred Newman
It Happened Tomorrow Beste Geluidsopname Jack Whitney
It Happened Tomorrow Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Robert Stolz
Jack London Filmmuziek (drama of komedie) Frederic E. Rich
Jammin’ the Blues Kortfilm (1 haspel) Gordon Hollingshead
Janie Beste Beeldmontage ✖ Owen Marks
Kismet Beste Art Direction
(Color)
Cedric Gibbons
Kismet Beste Art Direction
(Color)
✖ Daniel B. Cathcart
Kismet Beste Art Direction
(Color)
✖ Edwin B. Willis
Kismet Beste Art Direction
(Color)
Richard Pefferle
Kismet Beste Camerawerk
(Color)
Charles Rosher
Kismet Beste Geluidsopname Douglas Shearer
Kismet Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Herbert Stothart
Knickerbocker Holiday Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Kurt Weill
Knickerbocker Holiday Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Werner R. Heymann
Lady in the Dark Beste Art Direction
(Color)
Hans Dreier
Lady in the Dark Beste Art Direction
(Color)
Raoul Pène Du Bois
Lady in the Dark Beste Art Direction
(Color)
Ray Moyer
Lady in the Dark Beste Camerawerk
(Color)
✖ Ray Rennahan
Lady in the Dark Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Robert Emmett Dolan
Lady, Let’s Dance Beste Nummer
Silver Shadows And Golden Dreams (Charles Newman)
✖ Lew Pollack
Lady, Let’s Dance Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Edward J. Kay
Laura (1944) Beste scenario Jay Dratler
Laura (1944) Beste scenario ✖ Samuel Hoffenstein
Laura (1944) Beste scenario ✖ Betty Reinhardt
Laura (1944) Beste regie Otto Preminger
Laura (1944) Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Thomas Little
Laura (1944) Beste Art Direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
Laura (1944) Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Leland Fuller
Laura (1944) Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Joseph LaShelle
Laura (1944) Beste Acteur in een Bijrol Clifton Webb
Lifeboat Beste regie Alfred Hitchcock
Lifeboat Beste Camerawerk
(Black-and-White)
✖ Glen MacWilliams
Lifeboat Beste Scenario (origineel filmverhaal) John Steinbeck
Main Street Today Kortfilm (2 haspels) Jerry Bresler
Main Street Today Kortfilm (2 haspels) Herbert Moulton
Meet Me in St. Louis Beste scenario Irving Brecher
Meet Me in St. Louis Beste scenario Fred F. Finklehoffe
Meet Me in St. Louis Beste Camerawerk
(Color)
George J. Folsey
Meet Me in St. Louis Beste Nummer
The Trolley Song (Ralph Blane en Hugh Martin)
Ralph Blane
Meet Me in St. Louis Beste Nummer
The Trolley Song (Ralph Blane en Hugh Martin)
Hugh Martin
Meet Me in St. Louis Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
George E. Stoll
Minstrel Man Beste Nummer
Remember Me To Carolina (Paul Webster)
✖ Harry Revel
Minstrel Man Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Ferde Grofe
Minstrel Man Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Leo Erdody
Mouse Trouble Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Fred Quimby
Movie Pests Kortfilm (1 haspel) ✖ Pete Smith
Mr. Skeffington Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Bette Davis
Mr. Skeffington Beste Acteur in een Bijrol Claude Rains
Mrs. Parkington Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Greer Garson
Mrs. Parkington Beste Actrice in een Bijrol Agnes Moorehead
Music in Manhattan Beste Geluidsopname Stephen Dunn (°1894)
My Boy Johnny Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Paul Terry
New Americans Beste Documentaire Kortfilm ✖ RKO Radio
No Time for Love Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Robert Usher
No Time for Love Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Sam Comer
No Time for Love Beste Art Direction
(Black-and-White)
Hans Dreier
None But the Lonely Heart Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Cary Grant
None But the Lonely Heart Beste Beeldmontage ✖ Roland Gross
None But the Lonely Heart Beste Actrice in een Bijrol Ethel Barrymore
None But the Lonely Heart Filmmuziek (drama of komedie) C. Bakaleinikoff
None But the Lonely Heart Filmmuziek (drama of komedie) Hanns Eisler
None Shall Escape Beste Scenario (origineel filmverhaal) ✖ Alfred Neumann
None Shall Escape Beste Scenario (origineel filmverhaal) ✖ Joseph Than
Resisting Enemy Interrogation Beste Documentaire ✖ United States Army Air Force
Screen Snapshots’ 50th Anniversary of Motion Pictures Kortfilm (1 haspel) ✖ Ralph Staub
Secret Command Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Harry Kusnick
Secret Command Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
David Allen
Secret Command Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Ray Cory
Secret Command Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Robert Wright
Secret Command Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Russell Malmgren
Sensations of 1945 Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Mahlon Merrick
Since You Went Away Beste film
Best Motion Picture
✖ Selznick International Pictures
Since You Went Away Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Claudette Colbert
Since You Went Away Beste Art Direction
(Black-and-White)
Mark-Lee Kirk
Since You Went Away Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Victor A. Gangelin
Since You Went Away Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Stanley Cortez
Since You Went Away Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Lee Garmes
Since You Went Away Beste Beeldmontage ✖ Hal C. Kern
Since You Went Away Beste Beeldmontage ✖ James E. Newcom
Since You Went Away Beste Actrice in een Bijrol Jennifer Jones
Since You Went Away Beste Acteur in een Bijrol Monty Woolley
Since You Went Away Beste Speciale Effecten
Photographic effects en sound effects
John R. Cosgrove
Since You Went Away Beste Speciale Effecten
Photographic effects en sound effects
Arthur W. Johns
Since You Went Away Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
Song of the Open Road Beste Nummer
Too Much In Love (Kim Gannon)
✖ Walter Kent
Song of the Open Road Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Charles Previn
Step Lively Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Carroll Clark
Step Lively Beste Art Direction
(Black-and-White)
Darrell Silvera
Step Lively Beste Art Direction
(Black-and-White)
Claude Carpenter
Step Lively Beste Art Direction
(Black-and-White)
✖ Albert S. D’Agostino
Summer Storm Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Karl Hajos
Sweet and Lowdown Beste Nummer
I'm Making Believe (Mack Gordon)
✖ James V. Monaco
Swooner Crooner Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
✖ Warner Bros.
The Adventures of Mark Twain Beste Art Direction
(Black-and-White)
John Hughes (°1882)
The Adventures of Mark Twain Beste Art Direction
(Black-and-White)
Fred MacLean
The Adventures of Mark Twain Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Paul Detlefsen
The Adventures of Mark Twain Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
John Crouse
The Adventures of Mark Twain Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Nathan Levinson
The Adventures of Mark Twain Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
The Bridge of San Luis Rey (1944) Filmmuziek (drama of komedie) Dimitri Tiomkin
The Climax Beste Art Direction
(Color)
✖ Russell A. Gausman
The Climax Beste Art Direction
(Color)
Ira S. Webb
The Climax Beste Art Direction
(Color)
✖ John B. Goodman
The Climax Beste Art Direction
(Color)
Alexander Golitzen
The Desert Song Beste Art Direction
(Color)
Charles Novi
The Desert Song Beste Art Direction
(Color)
✖ Jack McConaghy
The Fighting Lady Beste Documentaire ✔ United States Navy
The Fighting Seabees Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Walter Scharf
The Fighting Seabees Filmmuziek (drama of komedie) Roy Webb
The Hairy Ape Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Edward Paul
The Hairy Ape Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Michel Michelet
The Merry Monahans Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Hans J. Salter
The Miracle of Morgan’s Creek Beste Origineel Scenario Preston Sturges
The Princess and The Pirate Beste Art Direction
(Color)
Ernst Fegté
The Princess and The Pirate Beste Art Direction
(Color)
✖ Howard Bristol
The Princess and The Pirate Filmmuziek (drama of komedie) ✖ David Rose
The Seventh Cross Beste Acteur in een Bijrol Hume Cronyn
The Story of Dr. Wassell Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
George Dutton
The Story of Dr. Wassell Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Gordon Jennings
The Story of Dr. Wassell Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Farciot Edouart
The Sullivans Beste Scenario (origineel filmverhaal) ✖ Edward Doherty
The Sullivans Beste Scenario (origineel filmverhaal) ✖ Jules Schermer
The Uninvited (1944) Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Charles Lang
The White Cliffs of Dover Beste Camerawerk
(Black-and-White)
George J. Folsey
The Woman of the Town Filmmuziek (drama of komedie) Miklos Rozsa
Thirty Seconds Over Tokyo Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Robert Surtees
Thirty Seconds Over Tokyo Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Harold Rosson
Thirty Seconds Over Tokyo Beste Speciale Effecten
Photographic Effects
Donald Jahraus
Thirty Seconds Over Tokyo Beste Speciale Effecten
Photographic Effects
Warren Newcombe
Thirty Seconds Over Tokyo Beste Speciale Effecten
Sound Effects
Douglas Shearer
Thirty Seconds Over Tokyo Beste Speciale Effecten
Photographic Effects
A. Arnold Gillespie
Three Russian Girls Filmmuziek (drama of komedie) Frank(e) Harling
Two Girls and a Sailor Beste Origineel Scenario Richard Connell
Two Girls and a Sailor Beste Origineel Scenario ✖ Gladys Lehman
Up in Arms Beste Nummer
Now I Know (Ted Koehler)
Harold Arlen
Up in Arms Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ray Heindorf
Up in Arms Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Louis Forbes
Up in Mabel’s Room Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Edward Paul
Voice in the Wind Beste Geluidsopname W.M. Dalgleish
Voice in the Wind Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Michel Michelet
Who’s Who in Animal Land Kortfilm (1 haspel) ✔ Jerry Fairbanks
Wilson (1944) Beste regie Henry King
Wilson (1944) Beste film
Best Motion Picture
✖ 20th Century Fox
Wilson (1944) Beste Art Direction
(Color)
✔ Wiard Ihnen
Wilson (1944) Beste Art Direction
(Color)
✔ Thomas Little
Wilson (1944) Beste Camerawerk
(Color)
Leon Shamroy
Wilson (1944) Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Alexander Knox
Wilson (1944) Beste Geluidsopname Edmund H. Hansen
Wilson (1944) Beste Beeldmontage ✔ Barbara McLean
Wilson (1944) Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Fred Sersen
Wilson (1944) Beste Speciale Effecten
Photographic Effects en Sound Effects
Roger Heman
Wilson (1944) Beste Origineel Scenario ✔ Lamar Trotti
Wilson (1944) Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
Wing and a Prayer Beste Origineel Scenario ✖ Jerome Cady
With the Marines at Tarawa Beste Documentaire Kortfilm ✔ United States Marine Corps